تورم 3500 تومانی ورق فولادی در هر کیلو گرم

ahan_up By On 27/04/2020 0

در صورتی که نرخ حقیقی ورق فولادی ۶ هزار و ۵۰۰ تا ۷ هزار تومان است، اما با نرخ ۹ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان توزیع می شود.

طبق بررسی های آهن آپ ، حمیدرضا رستگار در مکالمه ای بیان کرد: هم اکنون درخواست در بازار فولاد کم است و همچنان احتیاج به وقت دارد تا پروژه های بزرگ کار خود را شروع کنند و بازار پیشرفت کند. رئیس اتحادیه فروشندگان آهن اضافه کرد: نرخ ها در بازار کمابیش در وضعیت ثابت می باشد و خیلی بالا وپایین نداشته است و با دقت به وضعیت و میزان مصرف، نباید تورم وزیاد شدن نرخ ها را داشته باشیم،جز این که فولاد از دیگر بازارها تأثبربگیرد. 

قیمت پروفیل صنعتی

وی فرمود: هرچند نرخ ورق فولادی مقداری زیاد شد که دلیل آن هم بخش های تولیدی می باشند که عرضه را به شکل قطره چکانی انجام می دهند. رستگار اظهار کرد: نرخ حقیقی هر کیلوگرم ورق فولادی ۶ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۷ هزار تومان است، ولی کارخانه ها آن را با نرخ ۹ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۱۰ هزار تومان در بازار عرضه می کنند و دلیل تفاوت نرخ ۳ هزار تومان تا ۳ هزار و ۵۰۰ تومانی برای بازار معلوم نیست. مدیر اتحادیه فروشندگان آهن با اعلام اینکه بخش های تولیدی نرخ را زیاد نگه داشته اند، ادامه داد: این در صورتی است که این ورق ها در داخل تولید می شوند و کارخانه های تولید کننده یا دولتی یا نیمه دولتی هستند و کارخانه های کوچک نیروی رقابت با این بخش ها را ندارند.

وی با بیان اینکه به آشکار ساختن نرخی که برای ورق فولادی انجام می گیرد ناراضی هستیم، تصریح کرد: حتی چندین دفعه به اتاق اصناف هم گفته ایم چرا ازاصناف نماینده ای در موقع یافتن نرخ حضور ندارد.

لیست قیمت انواع پروفیل و پروفیل صنعتی را در وب سایت آهن آپ دنبال کنید

مدیر اتحادیه فروشندگان آهن درمورد اثر کرونا بر بازار آهن گفت: از اسفند ماه تا فروردین ماه که اوج گسترش کرونا بود آسیب هاییی به اعضای صنف وارد شد که باید درمورد مسائل مالیاتی بازنگری هایی انجام شود. وی بیان کرد: در تمام دنیا رسم است که کسانی که به دولت مالیات می دهند در این موقع ها از طرف دولت پشتیبانی می شوند تا بتوانند به کارهای خود ادامه دهند.

منبعی مفید در مورد پروفیل 
منتشر شده در دوشنبه، ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۴۷

 

Add a comment

Anti-spam