چه کسی مصرف کننده نهایی است؟

ahan_up By On 19/05/2020 0

به مراتب بالا در اخبار اعلام شده شاهد تفاوت نظر بین پرکاران بازار آهن در گفت و گوهای عرضه شده، بوده ایم زیرا که عنوان مصرف کننده نهایی به خوبی برای جمع بسیاری معنی نشده بود.

آگاه کردن ارجحیت ها در بازار فولاد : از این جهت هدف از "مصرف کننده نهایی" که در مطالب به دفعات از آن یاد می شود، در رتبه اول حاوی مدیران پروژه های ساختمانی و مصرف کنندگان حقیقی می‌گردد، که قرار نیست کالای خریداری شده را به فرد دیگری بفروشند اما در یک تعریف کامل تر مصرف کننده نهایی حاوی خریداران خُردی هستند که حلقه های پایانی بازار را ایجاد می کنند و به بورس کالا دسترسی ندارند. این دسترسی نداشتن می تواند به باعث چگونگی عمده فروشی در بازار بورس و یا توانایی نداشتن و یا زمانبندی خریداران خُرد در برای خرید از بورس کالا باشد.

کارشناسان بازار آهن با دقت به جریان خرید و فروش بورسی در داخل کشور اظهار داشتند که: بورس کالا شکافی است که اگر افراد به آن دسترسی نداشته باشند، از امتیاز های قیمت مدیریت شده دولتی آن بی سهم خواهد ماند و به اجبار محکوم به خرید از عمده فروشان و یا شرکت هایی خواهند بود که قبل تر از سود خرید از بورس کالا بهره مند شده و امتیاز خاص این بازار را به سود خود پیشخور نموده‌اند و یا  حتی در بیشتر حالات به اجبار متوسل به خرید از دفتر فروش کارخانه های قسمت خصوصی کردند که در اینصورت هم باز از سود خاص بازار تحت نظارت دولت یا بورس کالا بی نصیب خواهند ماند.

هرچند افراد بسیاری در جامعه قدرت مالی لازم برای ورود به حیطه بورس را ندارند اما به دیدگاه نسبت و فراوانی بطور کاملا آشکاری در تعداد بیشتر و در دامنه بزرگتری از شبکه مویرگی کشور در حال فعالیت هستند. 

اکنون تنها بازاری که دولت توانسته در نظارت آن تا میزانی به خوبی ایفای نقش نماید، همین بازار بورس کالا است و اگر به هر علت، خریداری از این بازار بی نصیب مانده و یا به آن دسترسی نداشته باشد، محکوم به مراجعه به بازاری بی هیچ نظارت و مدیریت یا همان "بازار آزاد" و بیرون از بورس کالا می باشد.


منتشر شده در شنبه، ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۰۹:۱۹

 

Add a comment

Anti-spam